Prof.Dr. Haldun Kamburoğlu Kimdir?

Prof.Dr. Haldun Kamburoğlu, İzmir Bornova Anadolu Lisesi’nden 1995 yılında mezun oldu. Yüksek öğrenimini Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinde yaparak, 2002 yılında mezun oldu. Uzmanlık eğitimini Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin Estetik ve Plastik Cerrahi Anabilim Dalı’nda gerçekleştirdi. Zurich Üniversitesi Beyin Cerrahi kliniğinin laboratuvarında mikro-cerrahi eğitimi aldı. 2009 yılında ABD’nin Yale Üniversitesi Estetik ve Plastik Cerrahi kliniğine rotasyon yaptı. Aynı yılın sonunda Estetik ve Plastik Cerrahi ana-dal uzmanı oldu. Avrupa Estetik ve Plastik Cerrahi Birliği (EBOPRAS) uzmanlığını da 2009 yılında aldı. 2010-2011 yılları arasında askerlik görevini, 2011-2013 yılları arasında ise mecburi hizmet görevini tamamladı. 2013 yılında Ağız, Yüz ve Çene Cerrahisi ana-dal uzmanı oldu.

Prof.Dr.Kamburoğlu 2015 yılında Belçika’daki Coupure Centrum ve EMC2 kliniklerinde ünlü estetik cerrahlar Dr.Alexis Verpaele ve Dr.Patrick Tonnard ile çalışarak Yüz Estetiği, Meme Estetiği ve Vücut Kontur Estetiği alanında ihtisas üzerine eğitim (fellowship) aldı. Bu süre içerisinde Dr.Dan Baker (USA), Dr.Richard Bensimon (USA) ve Dr. Koenrad Van Landuyt (Belçika) gibi ünlü estetik cerrahlar ile beraber ameliyatlar yaptı.  Aynı yıl içerisinde Almanya Stuttgart Marien Hospital’da Avrupa Burun Estetiği Derneği Başkanı Dr.Wolfgang Gubisch ve Dr.Helmuth Fischer ile çalışarak Burun Estetiği alanında ihtisas üzerine bir eğitim daha (fellowship) aldı. Kendisi Avrupa Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Birliği tarafından 2105 Avrupa Genç Plastik Cerrah bursuna layık görüldü.  Ekim 2015’de Doçent oldu. 2012 yılında başlamış olduğu Estetik Cerrahi doktora programını yeterliliğini tamamladı. 2014- 2016 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Estetik Cerrahi Uygulama ve Araştırma Merkezi müdür yardımcılığı görevini yürüttü. Ocak 2016’da Hacettepe Üniversitesinden ayrılıp kendi özel kliniğini açtı.

Prof.Dr.Haldun Kamburoğlu Avrupa Burun Estetiği Cemiyeti yönetim kurulu üyesidir. Ayrıca Amerikan Burun Estetiği Cemiyeti, Dünya Estetik ve Plastik Cerrahi Cemiyeti, Amerikan Plastik Cerrahi Cemiyeti, Türk Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Derneği ve Estetik Plastik Cerrahi Derneği üyesidir. Özellikle ilgilendiği konular; burun estetiği, meme estetiği, yüz estetiği,  vücut estetiği, endoskopik estetik cerrahi işlemler, radyofrekans tedavileri, lazer tedavileri, minimal invazif estetik işlemler (dolgu, botoks ve PRP), kök hücre tedavileri ve çene kapanış (ortognatik cerrahi) bozukluklarıdır. Burun estetiği, meme estetiği ve yüz estetiği konularında uluslararası davetli konuşmacı olarak eğitimler vermeye devam etmektedir.

learn more

Burun Ameliyatı Yolculuğunuz

Prof.Dr. Haldun Kamburoğlu

Burun Estetiği Muayene Sürecimizi İzleyin


1

Ameliyat Öncesiİlk Muayene:

Burun estetiği yolculuğunuz, siz muayene randevusu aldığınız ilk anda başlar. Kliniğimize geldiğinizde sizden estetik ilginiz ve genel sağlık durumunuza ilişkin soruların yer aldığı bir form doldurmanızı rica edeceğiz. Muayenemizin ilk kısmı ise bu formu konuşmak olacak. Takibinde sizden burnunuz ile ilgili fikirlerinizi öğrenip not edeceğiz.

Sonraki aşamamız muayene odasında muayeneniz olacak. Burnunuzun görünümü, cildinizin kalınlığı, kıkırdaklarınızın şekli ve kuvveti, kemik yapınız ve daha fazlası tek tek incelenip kayıt edilecektir. Burun içi ilk olarak spekulum denilen bir alet yardımı ile muayene edilecektir. Bu sayede burunda 1/3- 1/2’lik bir alan net olarak görülür. Bu alanda var olan septum (kıkırdak ve/veya kemik) eğrilikleri, et (konka, polip) büyüklükleri veya burun kanalı darlıkları ile burun taşları görülebilir. Ancak daha arka bölümlerin değerlendirilebilmesi için nazofaringoskop dediğimiz ışıklı kamera sistemlerine (endoskop) ihtiyaç vardır. Kliniğimize nefes alma şikâyeti ile başvuran hastalarımızın muayenesini bu şekilde endoskopik olarak yapabilmekteyiz.

Ameliyat Öncesi
Bilgisayarı Nefes Alma Değerlendirilmesi - Rinomaneometri ve Akustik Rinometri:

Burun içerisindeki eğriliklerinizin, et büyüklüklerinizin hatta darlıklarınızın yerini sayısal olarak ses dalgaları ile çalışan akustik rinometri cihazımız ile net bir şekilde tespit edebilmekteyiz. Bu iki cihaz sayesinde burnun arka bölümlerinin görülmesi için diğer bir yol olan ancak X ışını içeren tomografi görüntüleme yöntemlerine daha az ihtiyaç duyulmaktadır.

Burnunuzdaki nefes alma sorunlarına yol açan bozuklukları görüntüledik, peki ne kadar etkili ve kaliteli nefes alıyorsunuz? Eğrilikler dışında burun kıkırdaklarınızdaki yetmezlikler de nefes almanızı güçleştirebilir. Bu gibi durumların tanı ve tedavi sonrası takibi için ise rinomanometri ve PNIF dediğimiz iki sistemden faydalanıyoruz. Bunlar bize nefes kalitenizi ve miktarını ve nefes şeklinizi gösteriyor. Tüm bu işlemler yapıldıktan sonra nefesiniz hakkında net ve bilimsel bilgilere ulaşmış oluyoruz. Bu sayede burun estetiği ameliyatınızı olurken eş zamanlı olarak nefes sorunlarınızın da bilimsel teknikler ışığında çözülmesi mümkün oluyor.

Bilgisayarı Nefes Alma Değerlendirilmesi - Rinomaneometri ve Akustik Rinometri:
Vectra 3D XT:

Bu aşamada burnunuzun hem normal hem de üç boyutlu fotoğrafları çekilir. Normal fotoğraflarınız üzerinden birlikte bir ameliyat planı yapıyoruz. Amacımız, bizim yapabileceklerimiz ile sizin istediklerinizin tam uyuşmasıdır. Ancak bu durumda, tek amacımız olan “sizin mutluluğunuz” sağlanabilir. Üç boyutlu görüntüleme ve analiz sistemlerimiz sayesinde, ameliyat sonunda sizi nasıl bir burnun beklediğine dair güzel bir fikir elde etme şansı yakalayabilirsiniz.

Vectra 3D XT:
Muayene Sonu:

Muayenenizin bitiminde, burnunuzun nasıl görüneceği konusunda net bir fikre kavuşmuş olursunuz. Ayrıca yapılacak işlemin iyileşme sürecini ve olası risklerini tüm ayrıntıları ile öğrenmiş olursunuz. Tüm bu süreçlerle birlikte muayeneniz yaklaşık bir saat sürmektedir. Akabinde ise aklınızda hiçbir soru işareti kalmadan sizi kliniğimizden uğurlamaktayız.

2

Ameliyat Öncesi HaftaAmeliyattan önceki hafta anestezi doktorumuz tarafından muayene edilmek ve anestezi alabilmeniz için gerekli tahlilleri yaptırmak üzere hastanemizde sizinle ilgilenecek arkadaşlarımızla görüşüyorsunuz. Takiben öğleden sonra varsa yeni sorularınız yanıtlamak, tahlil sonuçlarınız görmek, açlık ve yatış saatlerinizi konuşmak ve bazı formları doldurmak üzere sizi kliniğimize bekliyoruz.

step-2
3

Ameliyat Günü ve HastaneAmeliyat günü yatışınızı yaptırdıktan sonra ameliyathaneden sizi almaya arkadaşlarımız geliyor. Ameliyathaneye indiğinizde anestezi almadan önce, Prof. Dr. Haldun Kamburoğlu ile bir kez daha görüşüyorsunuz. Siz uyuduktan sonra ameliyatınız hemen başlamıyor. Genel anestezi güvenliğiniz için birçok önlem alıyoruz. Üzerinize ılık hava ile ısıtılan özel kıyafetler giydirip bacaklarınızda pıhtı oluşması ihtimalini azaltmak için bacaklarınıza güvenlik amaçlı olarak bir makine bağlıyoruz. Ameliyatınızın ne kadar sürdüğü sizin için önem taşımamalıdır; zira biz, ameliyatlarımızı sadece çok güzel olunca sonlandırıyoruz. Zor beğendiğimiz için de süre biraz uzayabiliyor. Ancak iyi haber şu ki siz bu sırada uyuduğunuz için bunun farkında olmuyorsunuz. Ameliyattan 6 ay sonra kimse ameliyat süresini hatırlamaz; fakat herkes, “Burnu güzel mi, değil mi?” bunu bilir. Burun estetiği ameliyatınızda her türlü nefes ve estetik sorununuz gelişmiş cihazlar yardımı ile (radyofrekans, ultrasonik kemik şekillendiriciler gibi) özenle giderilir. Ultrasonik rinoplastide kemik dokularınız yumuşak dokulara ve kıkırdaklara hiçbir zarar vermeden çok hassas bir şekilde özel bir cihaz yardımı ile şekillendirilir. Rinoplasti sürecinizde ihtiyacınız olabilecek her teknik, alet ve cihaz hizmetinizdedir. Ameliyattan sonra 1 gece sizi hastanede misafir ediyoruz. Ertesi sabah sizi ziyaret edip gerekli önerilerle evinize uğurluyoruz.

step-1
4

İyileşmeniz ve KontrollerinizAmeliyattan sonra oldukça kısa bir süre içinde toparlanmanızı bekleriz. Burnunuzun sırtında 2 gün sonra duş yapmanıza imkân veren ve yaklaşık 7-12 gün süresince kalacak bir plastik koruyucu (Alçı kullanmamaktayız.) ve içerisinde ameliyatınızdan hemen sonra nefes almanızı sağlayan ve 7 gün civarı alacağımız bir hava kanallı silikon splintiniz (Klasik tampon kullanmamaktayız.) olacaktır. Burun içerisine hiçbir şey yerleştirilmeksizin yapılan düzeltmelere kıyasla, operasyon sonrası silikon splint kullanımı sayesinde şişliklerin hava yolunu tıkaması engellendiğinden, bu yöntemin erken dönemde daha iyi nefes alınmasını sağladığı kanıtlanmıştır. Hastalarımızın çoğunda morluk olmamaktadır. Morluk görülen azınlıkta ise bu morluklar, 1 haftaya kadar geçmektedir. Kaba şişlikleriniz 1 ay civarı, ince şişliklerinizin ise (Bunlar sadece sizi tanıyanların anlayabileceği, tanımayanların fark edemeyeceği şişliklerdir.) 6 ay ile 1 yıl civarında geçmesi beklenir. Bu kontrollerinizin dışında 1. ay, 3. ay, 6. ay, 1. yıl ve her yıl bir kez olmak üzere kontrolleriniz olacaktır. Duruma göre bu kontrollerden daha sık da çağrılabilirsiniz. Tüm bu süre zarfında size düşen, her gün detayları daha da ortaya çıkan ve güzelleşen burnunuzun keyfini çıkarmak ve ona iyi bakmak olacaktır.

step-4
5

Burun Estetiği FiyatlarıÖncelikle "fiyat" değil "ücret" sözcüğünün bu bağlamda daha doğru olduğunu belirtmek isteriz. Fiyat kelimesi bir ürün/nesne karşılığında ödenecek parayı işaret ederken; ücret kelimesi hizmete karşılık ödenen para anlamına gelir. Bu sebeple ameliyat ücreti ifadesi daha doğru bir ifadedir. Ancak alışılageldik genel kullanımdan dolayı biz de bu sayfada "burun estetiği fiyatları" şeklinde söz ederek konuyu ele alalım. Türkiye'de herhangi bir cerrahın Türkçe içerikli web sayfasında veya ilgili diğer dijital mecralarında (Instagram, Facebook vb.) açık olarak ameliyat ücreti bilgisi paylaşması yasalar gereği uygunsuzdur. Ayrıca yasal durum bir yana; her hastanın burnuna yapılacak operasyonun farklı parametreleri olması sebebiyle bir ürün fiyatıymış gibi ameliyat ücreti belirtmek doğru değildir. Bu noktada ana belirleyici unsur operasyon için harcanan zamandır. Bu bağlamda bir başka önemli kriter cerrahın tecrübesi ve yetkinliğidir, başka bir deyişle cerrahın kendisine yaptığı yatırımdır. Burun estetiği fiyatları Ankara, İstanbul gibi şehirlerde ameliyatın yapılacağı hastanenin maliyetleriyle de bir yan unsur olarak ilişkilidir.

step-4

HASTALARIMIZIN YORUMLARI

VİDEOLAR